back to top
Ana SayfaGenelTuşlu Nokia Alıyorum Diye Kaçak Telefon Alabilirsiniz, Dikkat!

Tuşlu Nokia Alıyorum Diye Kaçak Telefon Alabilirsiniz, Dikkat!

Nokia 311, Nokia 112 veya Nokia 105 gibi model isimleriyle satılan telefonlar sahtedir. Sakın bu telefonları satın almayın!

Nokia firmasının bu modellerde veya resimde gördüğünüz gibi telefonları yoktur. Bunlar Alibaba gibi Çin sitelerinde çok ucuza satılan replika tuşlu telefonlardır.

Dolayısıyla bu telefonlar Türkiye’de kaçak sayılacağı için IMEI sorunu yaşama ihtimalide yüksektir. Satış yapanlar muhtemelen IMEI numarası atarak geçici olarak kullanılabilir hale getiriyorlardır.

Nokia tuşlu 311 nasıl? Orijinal mi?

Hayır orijinal değil. Nokia’nın 311 diye bir modeli yoktur. Resmi olarak üretmiş olduğu ve resimde görülen gibi bir telefonu yok.

Nokia 311 ismiyle geçen telefon sahte ve asında logosuz olarak üretilen Çin ürünüdür. Daha sonradan üzerlerine logo işlenerek piyasaya sürülüyor.

Nokia 112 nasıl? Orijinal mi sahte mi?

Nokia tuşlu 112 de yine 311 modeli gibi replika, yani bu da sahte bir üründür. Aslına bakacak olursanız sizin de gördüğünüz gibi resimdeki aynı model telefon birden fazla isimle satılıyor. Bazı kişiler Nokia 311, bazıları Nokia 112 bazıları ise Nokia 105 diyerek satıyor.

Telefonun bataryasını çıkardığınızda bu model isimlerini içerisindeki çıkartmada da görebiliyorsunuz. Orijinalmiş gibi bir etiket yerleştirilmiş ve telefonun için modeli yazıyor. Örneğin Nokia 311 şeklinde etiketi var içerisinde.

Nokia 105 tuşu telefon nasıl, orijinal mi?

Tabii ki Nokia’nın böyle bir telefonu da yok. Bu da sahte, kaçak bir telefon. Nokia’nın bu modellerden haberi dahi yok. 🙂

Nokia 311, 112 ve 105 yorumları

Nokia 311 veya Nokia 112 gibi isimlerle satılan telefonlar hakkında yorum yapmaya gerek bile yok aslında. Sadece bu resimde gördüğünüz telefonu almak üzereyseniz biran önce vazgeçin. Çünkü bunlar tamamen hem sahte hem de kaçak tuşlu telefonlar. Sadece Nokia’nın ismini yasal olmayan bir şekilde kullanıyorlar.

Nokia telefonun orijinal olduğunu nasıl anlaşılır?

Öncelikle Nokia telefonun orijinal mi sahte mi olduğunun ilk izlenimini oluşturmak için, Nokia’nın ürün listesine bakın. Örneğin gerçekten Nokia, 311 – 112 veya 105 gibi modeller çıkarmış mı. Eğer resmi listesinde böyle modeller yoksa demek ki Nokia adıyla satılan bu telefonlar sahte.

Bunun için GsmArena.com gibi sitelerden de telefonların modelini sorgulayabilirsiniz. Örneğin burada yaptığım gibi Nokia 311 gerçekten var mı diye baktığımda, yukarıdaki resimde bulunan telefonlar gibi bir telefonu olmadığı görünüyor.

Hazır haber blog sitesi
- reklam -

4 YORUMLAR

  1. Nokia 311 nokia 112 nokia 105 ve daha bir sürü isimlerde geçiyor bu telefonların adları. Kesinlikle önermiyorum!!! paranızı öpe atmayın!! imei si klonlanmış kaçak telefon gönderdiler bana da. şimdi telefon açılmıyorda. nokia 311 yazıyor bendekinde. güç tuşuna bastığımda nokia yazısında takılı kalıyor. PARAM VE ZAMANIM HARAM OLSUN. ALLAH BELALARINI VERSİN.

  2. Resimdeki sondaki siyah telefonu aldım bende. Çift simli. Simin biri çalışmıyor biri çalışıyor. Telefon kaçakmış. Telefonun nokia diye logosu filanda var ama yine de sahteymiş. Orijinal nokia sandığım için almıştım.

  3. Geçen ay askere götürmek için nokia 311 aldım. Bende sonradan öğrendim sahte olduğunu. Çift sim kartlı oluşundan belliydi yanıldım. Çok dandik bir telefon.

  4. Bu telefonu başka başka isimlerde satıyorlar. Bende kazıklandıktan sonra öğrendim 😀 Bendekinde Nokia 311 model yazıyor. Şarj aleti kutusu ile almıştım ama malesef bataryası ve şarj aleti uyduruk. Bi de telefon nokia şarj girişli değil normal usb li gibi olandan.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yayınlar

2024 Resmi Tatiller ve Özel Günler

2024 yılı içerisindeki resmi tatiller ve diğer özel günlerin tablosu. TarihÖzel GünlerResmi Tatil1 Ocak 2024 Yeni YılResmi Tatil2 Ocak 2024 Bilim Kurgu Günü—10 Ocak 2024Dünya Gazeteciler...

Şu anda poliçe bilgileriniz sorgulanamamaktadır hatası

Şu anda poliçe bilgileriniz sorgulanamamaktadır. Lütfen daha sonra yeniden deneyiniz. KOD:5007 hatası Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) üzerinden zorunlu trafik sigortası teklifi almak istediğiniz...

Aura Rengi Hesaplama

Aura Rengi Nedir? Auranın rengi, genellikle kişinin enerji alanının veya aura adı verilen çevresel enerji alanının rengini ifade eder. Aura, bir kişinin duygu durumu, fiziksel...

Okumaya Devam Edin