back to top
Ana SayfaWordPressEklentilerShopier WordPress eklentisi - ücretsiz ve güncel kurulum

Shopier WordPress eklentisi – ücretsiz ve güncel kurulum

WordPress WooCommerce kurulu e-ticaret siteniz için Shopier eklentisini ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz. WooCommerce e-ticaret alt yapısıyla çalışan Shopier hem kullanışlı hem de kurulumu çok kolay olan bir sanal pos eklentisidir.

WordPress Shopier eklentisini kurup birkaç küçük ayar yapmanız yeterlidir. Daha sonrasında müşterileriniz ödemeyi siteniz üzerinden kredi kartıyla güvenli bir şekilde yapabilir.

WordPress Shopier eklentisi indir

Shopier WordPress eklentisinin son versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz. Eklentiyi indirdikten sonra WordPress panelinizin Eklentiler > Yeni Ekle kısmından kurabilirsiniz. (Bu eklentiye Shopier sayfasından da ulaşabilirsiniz.)

Kurulum yaptıktan sonra Woocommerce > Ayarlar kısmından Ödemeler sekmesine geçerek Shopier ayarlarına giriş yapın API Kullanıcı, API Şifre, Ödeme URL ve Website Index kısımlarını Shopier hesabınızdaki bilgilere göre doldurun ve kaydedin.

WordPress Shopier ayarları nasıl yapılır?

shopier.com hesabınıza giriş yaptıktan sonra; Entegrasyonlar > Modül Yönetimi sekmesine gelerek web sitenizi https:// dahil olma üzere ekleyin. Api kullanıcı, Api şifresini ve Ödeme URL’ini de yine Entegrasyonlar > Modül > Modül Ayarları sekmesinden bulabilirsiniz. (Website Index kısmına tek bir siteniz varsa 1 yazabilirsiniz.)

Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -

19 YORUMLAR

 1. Merhaba. Kurulumu anlatıldığı gibi yaptım ama sepetten ödeme sayfasına geçince kredi kartı girilecek yerde kutucuklar çıkmıyor. Yani kredi kartı numarası son kullanma tarihi gibi bilgileri girecek yer çıkmıyor bunun yerine shopier logosu ve sitesi çıkıyor. Ne yapmam gerekir yardımcı olabilirseniz sevinirim. Temadan kaynaklı olabilir mi.

  • Ödeme sayfasına geldikten sonra (/odeme) gerekli ön bilgileri gireceğiniz kendi sitenize ait WooCommerce sayfası gelir, bu sayfada kredi kartı bilgileri istenmez. Sayfaya adres isim vs gibi bilgileri girip devam et dediğiniz zaman Shopier eklentisi devreye girerek müşteriyi shopier.com üzerinde bulunan sayfaya yönlendirir. Normal çalışma şekli bu şekilde.

   Sizin anlattığınıza göre /ödeme sayfasından sonra devam ettiğinizde kendi alan adınız içinde shopier.com sitesi görünüyor. Yani iframe şeklinde. Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız hosting panelinize giriş yaparak Php sürümünüzü 7.4 gibi bir sürüme ayarlayın. Şu an PHP sürümünüz 8.+ olduğu için bu hatayı alıyorsunuz.

   Fakat şöylede bir durum var; şu an ki shopier eklentisi PHP 8+ sürümlerine göre güncellendiği için 8 üzerinde de çalışıyor. Shopier eklentinizin güncel olduğuna emin misiniz? Hangisi kolayınıza geliyorsa onu yapın, ya hosting panelinden php sürümünü 8’in öncesine ayarlayın, ya da shopier eklenti dosyalarını yeniden indirip hostinginizdeki ilgili yere yükleyin.

 2. Merhaba,

  söylediklerinizi yaptım, http ve https kısmını da kontrol ettim fakat sitemde deneme olarak siparişi onayladığımda ödeme ekranı açılmıyor, siparişiniz alındı diyor. sipariş wordpresste ekranıma düşüyor ama ödeme alınmadığı için beklemede diyip iptal ediyor. Ödeme ekranının gelmesi için ne yapabilrim?

 3. Merhaba, geri dönüş url si siparişden sonra HATA 404 bu sayfa bulunamadı diyor. Geri dönüş urlsini doğru girdim. Http de doğru seçili. Ayrıca ödemelerde otomatik onaylanmıyor.

 4. merhaba
  eklentii yükledim ödeme sayfasına gidiyor ödeme yapıyor ama siteye geri dönmüyor
  404 hata veriyor ama ödeme yapılmış ama sitiye bakınca hala siparişin ödemesi yapılmamış görünüyor

  • Merhaba, http ve httpS kısmını kontrol ediniz…

   Hata sayfasının verdiği yanıtta yardımcı olabilir: API Anahtarı hatalı. Eğer bu internet sitesinin sahibi sizseniz, lütfen Shopier hesabınızda API Erişimi bölümünde bulunan API Key ve API Secret alanlarının, internet sitenizin e-ticaret panelinde Shopier modül ayarları alanında doğru girilmiş olduğunu kontrol ediniz.

 5. merhabalar, anlattığınız gibi yaptım. ancak ödeme sayfasına gelince direk ana sayfaya atıyor ve hata veriyor.
  neden olabilir sizce ? şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba, kendi sitenizin ana sayfasına mı Shopier.com un ana sayfasına mı atıyor? Hata verdiğine göre hata kodunda ne olduğu da yazıyordur, hatayı iletebilirseniz kontrol edeyim. Hatanın ekran alıntısını alarak gönderebilirsiniz.

   Shopier panelinden Geri Dönüş URL kısmındaki HTTP ve HTTPS farkından da hata verebilir. Sitenizdeki URL nasıl ise aynısının Geri dönüş URL kısmında olması gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yayınlar

WordPress.Com Bağlantı Sorunu: Zaman aşımına uğruyor ya da geç bağlanıyor

Jetpack veya WordPress.Com'u doğrudan ilgilendiren ve onun sunucusundan bir API etkileşimi sağladığınız özellikler varsa, bunların WordPress yazılımınızda geç yüklendiğini veya hiç yüklenmediğini görebilirsiniz. Bu...

Ben Şok 😱: AdSense Gelirimi Düşüren ‘Önbellek’ Eklentisiymiş!

Bu yazıyı kısa tutacağım, çünkü AdSense ile ilgili karşılaştığım sorunları sürekli bloğumdaki AdSense kategorisinde yayımladığım için, bu da onların devamı niteliğinde. AdSense ile ilgili...

AdSense: Otomatik Reklam vs. Manuel Reklam

AdSense reklam konusunda sürekli en iyi performansı yakalayabilmek için güncel gelişmeleri olabildiğince takip etmeye ve uygulamaya çalışıyorum. Bloglarımdan biriyle bu konuda denemeler yapıyor ve...

Jetpack İstatistikleri Yüklenmiyor

Mevcut WordPress bloğumda Jetpack İstatistikleri bir türlü yüklenmiyordu. Video kaydını alarak aşağıya Gif olarak ekledim. Görüldüğü gibi istatistikler görünmüyor. Yukarıdaki ekran görüntüsü WordPress panelinin...

GDPR Mesajı AdSense Kazancını %50 Düşürdü

Merhabalar, bu bloğu basit bir dille ve teknik terimlere girmeden yazmaya çalışacağım. Konu, globalde 4 farklı dil ile yayın yapan yüksek hitli bir bloğun,...

Okumaya Devam Edin