Ana SayfaFinansZiraat Bankası Halka Arz "Teminat Bulunmamaktadır" Hatası

Ziraat Bankası Halka Arz “Teminat Bulunmamaktadır” Hatası

Çözüm buldum mu diye bakmaya geldiysen üzgünüm, vaktini almamak için çözüm bulamadığımı şimdiden söylemek isterim.

Ziraat Bankasının Halka Arz sayfasına girip, listedeki bir Halka Arz’a katılmak istediğimde: “Seçilen hesaba bağlı kullanılabilir teminat bulunmamaktadır. Seçilen halka arz için teminat kullanılmadan talimat verilememektedir. Lütfen başka bir hesap seçiniz.” uyarısı veriyor.

Başka bir hesap seçiyorum yine aynı hatayı veriyor. Sonra bir başkasını seçiyorum yine değişen bir şey yok.

“Teminat” ifadesinden yola çıkarak hesaba para gönderdim. Üç hesapta ortalama 62 bin TL olmasına rağmen yine Halka Arz işlemi sırasında yukarıdaki hatayı verdi.

Ziraat Bankasına sorunumu ilettiğimde ise aşağıdaki yanıtı aldım;

Yanıt:
Hisse senedi halka arz girişi yapabilmek için Ziraat Yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Yatırım hesabı açılış işlemlerinizi ve halka arz taleplerinizi “Yatırım“ menüsü içerisinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yani kısacası bir Yatırım Hesabınız yok, bu yüzden hatayı alıyorsunuz vs gibi bir şey dediler. Ama yatırım hesabımın olmaması mümkün değil, zaten kullandığım bir hesap.

Özetle çözüm bulamadım. Birkaç saat sonra tekrar deneyeceğim… Bakalım düzelmiş olacak mı. Bu arada benzer konuyla ilgili birçok şikayetin olduğunu gördüm.


Konuyla ilgili başka bir kaynaktan aldığım bilgi ise aşağıdaki gibidir;

Bu uyarı, seçtiğiniz hesaba bağlı olarak, halka arz için yeterli teminat bulunmadığı anlamına gelir. Halka arzlarda, yatırımcılardan talep edilen hisse miktarı için teminat yatırmaları gerekmektedir. Teminat, halka arzın gerçekleşmesi durumunda, yatırımcıların hisse satın almak için ödeyecekleri tutardır.

* Hesabınızda yeterli para bulunmayabilir. Halka arz için yatırmanız gereken teminat, halka arz edilecek hisselerin nominal değerine eşittir. Örneğin, halka arz edilecek hisselerin nominal değeri 10 TL ise, 10 lot hisse satın almak için 100 TL teminat yatırmanız gerekir.

* Hesabınızdaki para, başka bir yatırım için teminat olarak kullanılıyor olabilir. Örneğin, bir hisse senedi veya tahvilde teminat olarak para yatırdıysanız, bu parayı halka arz için kullanamazsınız.

* Hesabınızdaki para, blokeli olabilir. Örneğin, bir kredi borcunuz varsa, bu borç için blokeli paranız bulunabilir. Bu parayı da halka arz için kullanamazsınız.

Şeklinde.

Tepkinizi gösterin
+1
10
+1
7
+1
1
+1
0
+1
0
+1
6
+1
37
Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -

10 YORUMLAR

4.4 9 oylar
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
10 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
KY
KY
2 ay önce

Bugünkü halka arza katılmak için cates hissemi sattım para borsa hesabımda görünüyor ama bugünkü avpgy halka arzına katıl dediğimde limit yetersiz diyor. Sebebini bilen var mı? Avpgy için istediğim lot sayısı nakit paramdan daha az ama yinede limit yetersiz dediği için katılım yapamadım.

Seyfullah
Seyfullah
2 ay önce

Zborsa 10 bin TL olmazsa işlem yapamazsın diyor. Bana has bir hata mı herkeste mi öyle aceba? Bi de 10 bin TL ziraat borsa hesabına göndersem bunu geri alabilir miyim. Halka arzlara katılmak için ziraat borsa hesabı açtıktan sonra yani.

Seyfullah
Seyfullah
Reply to  Orhan
2 ay önce

Mecburen maaşı beklicem o zaman. Çok teşekkürler sağ olun.

Kazım
Kazım
2 ay önce

Bugünde bende aynısı oldu. 2 bin tl para yatırdım yine hata veriyor.

Tuncay Dağlı
Tuncay Dağlı
4 ay önce

Benim bakiyem olmasına rağmen aynı hatayı alıyorum. Müşteri hizmetlerine bağlanamadım bi türlü. Siz sorunu çözdünüz mü?

Eray
Eray
Reply to  Orhan
4 ay önce

İyi günler. Aynısı bende de oldu ama dediğiniz gibi bekleyince düzelmedi. Geçen haftanın halka arzını kaçırdım. Düzelir diye bekledim düzelmedi. Siz çözüm için bir şery yaptınız mı acaba?

İlgili Yayınlar

Paraya “Son Kullanım Tarihi” Gelecek 🤔

Başlıkta biraz hile yapmış olabilirim, ilginizi çeksin diye. Yine de, dua edelimde başlık günün birinde gerçek olmasın. ;) Konumuz dijital para ve yakında insanları nasıl...

Okumaya Devam Edin

10
0
Konuyla ilgili düşünceleriniz varsa almak isterim, lütfen yorum yapın.x