back to top
Ana SayfaSosyal Medyaİnstagram Profile Bakanları Görmek Mümkün Mü?

İnstagram Profile Bakanları Görmek Mümkün Mü?

Sorunun cevabı çok açık ve net olarak tabii ki HAYIR!

Instagram gizlilik üzerine kurulmuştur ve bir başkasının sizin profilinize baktığını görmeniz mümkün değildir. Aynı şekilde siz de bir başkasının profiline baktığınızda o da sizi göremez. Böyle bir şey söz konusu bile değildir. Söz konusu olması durumunda zaten bir veri gizliliği ihlali olurdu ve Instagram’a bu açık için tazminat davası bile açabilirdiniz 🙂

Bu konuya blog gönderisi olarak yer vermemin asıl nedenlerinden biri ise, Google Play’de bulunan “Instagram profiline bakanları gör“, “Instagram profilinize kimler baktı öğren“, “Profilime Kim Baktı” vs gibi uygulamaların çok fazlaca indirilmiş olması.

Hatta bazı uygulamalar 500 binden fazla kişi tarafından indirilmiş. Cahillik için çok fazla bir sayı değil mi bu 🙂

Yukarıda da bahsettiğim gibi Instagram’da birinin başka birinin profilini ziyaret etmesi Gizlilik İlkeleri dahilinde Instagram’da bulunur ve bu bilgiler kimseyle paylaşılamaz. Hatta Meta bu konuda o kadar katı kurallara sahip ki, mahkeme kararıyla dahi bu bilgileri kolaylıkla alamazsınız. Belki de kendisi bile böyle bir log tutmuyordur.

Peki “Instagram profiline bakanları gör” uygulamaları nedir?

Bu uygulamalar tamamen aldatıcı, bilgi hırsızlığı, güvenlik ihlali ve dolandırıcılık amaçlı oluşturulmuş uygulamalardır. Bu uygulamalardan birini indirip kurduğunuz zaman bu riskleri de almış olursunuz. “Riskleri almak sorun değil” deseniz, bu kez de uygulama profile bakanları gösterebilme gibi bir marifeti yok.

Uygulamayı kurup şunu diyenler de var: “Profile bakanları görme uygulamasını kurdum, daha sonra başka bir hesaptan profilime girdim ve gerçekten çalışıyor. Uygulamada profilime girdiğim hesabın ismi de gördüm…” peki bu ne diyeceksiniz, diye soracak olursanız; bular random listelerdir. Yani uygulama otomatik olarak rastgele kullanıcı adları listesi döndürüyor sürekli. Siz de uygulamanın gerçekten profile bakanları gösterdiğini sanıyorsunuz.

Uygulama cache özelliği kullanıyorsa eğer, bu da pek mümkün değil ama belki o zaman sizin aynı telefondan kendi profilinize baktığınız başka bir hesabın adını uygulama listesinde gösterebilir. Ama bu uygulamanın çalıştığı anlamına gelmez.

Özetleyecek olursam, net bir şekilde söylenecek tek şey vardır. Bu tarz uygulamaların tamamı aldatmacadır ve Instagram’da profile bakanları görmek asla mümkün değildir.

Instagram, kullanıcıların profil ziyaretlerini gizli tutma politikasını benimsemiştir ve bu nedenle herhangi bir üçüncü taraf uygulama veya yöntemle profil ziyaretçilerini görüntülemek mümkün değildir.

Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yayınlar

Spor ve Fitness için en popüler instagram hashtagleri 2023

Instagram paylaşımlarının olmazsa olmazlarından biri olan etiketler (hashtag) gönderilerimizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar. Herkese açık olan bir instagram sayfası kullanıyorsak, paylaşacağımız fotoğrafların açıklama...

Instagram Reklam Ücreti Minimum 38 TL Oldu!

Minimum 19 TL olan Instagram reklam ücreti bugünden itibaren 38 TL oldu. Biraz önce reklam oluşturmak için girdiğim Instagram hesabında günlük reklam ücreti vergiler...

Instagram’da ne sıklıkla paylaşım yapılmalı?

Instagram'da ne sıklıkta gönderi paylaşılacağını bulmak, platform için herhangi bir stratejinin temel direğidir. Aynı zamanda bir denge unsurudur. İçeriğinizi kimse görmeyecek kadar az gönderi yapmak istemezsiniz,...

Okumaya Devam Edin