back to top
Ana SayfaBisikletOrantısız Şişen Bisiklet İç Lastiğini Denedim

Orantısız Şişen Bisiklet İç Lastiğini Denedim

Bisiklet iç lastiğini takmadan şişirdiğimde lastiğin bir tarafı diğer kısımlara göre çok daha fazla şişti. Büyük bir orantısızlık vardı, bunu bir kusur olarak görsem de kullanmak istedim.


Geçen hafta Erdoğanlar Bisiklet’in web sitesinden iki adet “Schwalbe 700×28-47 (SV17) İğne Sibop İç Lastik 50mm” isimli iç lastik aldım. (600 TL)

Lastikler tıpkı resimde görünen kutusunda doğru bir şekilde geldi. Hatta birkaç sorum oldu, Erdoğanlar Bisiklet WhatsApp’tan hızlı bir şekilde yanıtladı. Alışverişte bir sorun yaşamadım.

Fakat aldığım lastikleri takmadan önce şişirdiğimde lastiğin orantısız bir şekilde şiştiğini gördüm. Daha iyi anlatmak için fotoğrafını da ekledim. Aslında orantısızlık eklediğim fotoğrafta görünenden çok daha büyük.

Orantısız şişen bisiklet iç lastiği
Orantısız şişen bisiklet iç lastiği

Havayı indirmeden önce fotoğraf çekmek aklıma gelmediği için, yarı inik bir vaziyette çekilen fotoğraf bu. Burada görünenin iki katı daha fazla bir baloncuk vardı.

Tam emin olmamakla birlikte sanırım lastik kusurlu. (Doğrudan suç atmak istemediğim için yumuşatarak söylüyorum 🙂 )

Daha önce kullandığım lastiklerde bu şekilde bir görüntüyle karşılaşmadım.

Aklıma ilk gelen şey, bunu tekere taktığım zaman tekerin “seke seke” dönmesiydi.

Ön tekere bu lastiği takıp kontrol ettiğimde ise pek bir sekme görmedim. Minik bir aşağı yukarı sekme var ama o jantın akorundan galiba.

Tehlikeli olabilir mi?

Lastiğin baloncuk yapan yeri diğer kısımlardan daha ince olduğu için ekstra fazla şişiyorsa, patlama riski de olabileceği için yüksek hızlarda risk oluşturabilir. Veya kullanır kullanmaz ağırlıktan dolayı patlayabilir de… Bunlar aklımdan ilk geçenler oldu.

Yine de lastiği takıp kullandım. Yaklaşık 15 KM yol yaptım, daha sonra tekrar akor ayarını da kontrol ettim, herhangi bir değişiklik görmedim.

Belki de iç lastikteki orantısız yerler tekere takınca düzelmiştir 🙂 “Su akar yolunu bulur gibi” 🙂

Sonuç olarak, aldığım iki lastikte bu şekilde orantısız çıktı. Bunu bir kusur olarak kabul ediyorum, siz nasıl kabul edersiniz bilemem. 🙂

Yeni olduğu için mi böyle (ne alaka) acaba diyerek, 3 yıl önceden kalan açılmamış (kutusunda) başka bir iç lastiği kontrol ettim, benzer bir sorun yoktu.

Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yayınlar

Xcp Bisiklet Zincir Yağı Nasıl?

Her bisikletimde farklı zincir yağlarına yer vermek ve deneyimlemek isteyen biri olarak bu kez de çok iyi olduğu yorumlanan XCP Bisiklet Zincir yağına odaklanayım...

Carraro Gravel G0’dan Çıt Çıt Ses Geliyor – Pedalı çevirdikçe gelen çıt sesi (Çözüldü)

Carraro Gravel G0 bisikletimde pedalı her çevirdiğimde gelen "çıt çıt" sesinin sebebi pedalın kendisi çıktı, mutlu oldum:) Neden mutlu oldum? Pedala sadece güç uygularken gelen çıtırtı...

Carraro Gravel G0 Nasıl? – İyi ve kötü yanları, deneyimlerim…

Artık hem tamamen asfalt hem de zor şartları olan dağlık alanlarda sürüş yapmayı bıraktığım için daha hafif bir bisiklete geçmeye karar verdim ve bir...

Yapay Zekaya “Bisiklet İle İlgili Sözler Yaz” Dedim ve Pişman Oldum

Yapay zeka dil modeline "bisiklet ile ilgili sözler yaz" dedim ve dediğime pişman oldum :) İşte verdiği cevap; Bisikletle ilgili sözler yazmak istiyorsunuz, peki neden? Bisiklet...

Okumaya Devam Edin