Ana SayfaDeprem6 Şubat depreminde HAARP çıkışıyla gündeme gelen Senatör Diana İovanovici: "Doğalgaz ve...

6 Şubat depreminde HAARP çıkışıyla gündeme gelen Senatör Diana İovanovici: “Doğalgaz ve petrol boru hatları depremden önce kapatıldı”

6 Şubat depremi sonrası “Türkiye’de ki deprem haarp teknolojisiyle tetiklenmiş olabilir” şeklindeki konuşmasıyla tanıdığımız Senatör Diana Ivanovici Sosoaca (Diana Iovanovici Șoșoacă) bu kez yeni bir iddia ile gündeme geldi.

Dr. Gülümser Heper bugünkü tweet’inde;

Romanya parlamentosundan Senatör Diana Iovanovici-Șoșoacă’ın şunları söylediğini dile getirdi

“Doğalgaz ve petrol boru hatları depremden önce kapatıldı, Türkler muhtemelen darbe alacaklarını öğrendiler ve daha büyük bir felaketten kaçınmak istediler veya belki de deprem tespit cihazları onları uyardı.” paylaşımını yaptı.


Biraz daha geriye gidelim ve Senatörün 8 Şubat tarihli konuşmasını hatırlayalım.

“Senatör Diana Ivanovici Șoșoacă’ya göre Türkiye ve Suriye’deki depreme ABD neden oldu.”

Yukarıdaki başlık Uluslararası Voltaire İletişim Ağı ve Basın Ağı voltairenet.org‘da atıldı ve haber şu şekilde devam etti;

Diana İovanovici
Diana İovanovici

8 Şubat’ta Romanya Parlamentosu önünde konuşan Rumen senatör Diana Ivanovici Soșoacă şunları gözlemledi:

Sismografların depremi tespit etmesinden bir dakika önce, Türkiye’nin gaz ve petrol boru hatları kapatıldı (Not: Doğrulayamadığımız tek iddia bu).

Depreme 24 saat kala 10 Batılı ülke Ankara’daki büyükelçilerini geri çağırdı.

Depremden 5 gün önce aralarında Romanya’nın da bulunduğu birçok Batılı ülke gerekçe göstermeden Türkiye’ye seyahat uyarısı yayınladı.

Türkiye ve Suriye’yi sarsan depremi, en şiddetlisi birinci değil, ikincisi olmak üzere 150’den fazla artçı sarsıntı izledi. Alışılmadık bir şekilde, merkez üssü yoktu, ancak birkaç yüz kilometre boyunca bir fay hattı boyunca patladı. İstanbul da dahil olmak üzere başka sarsıntıların meydana gelmesi muhtemeldir.

Dahası :

Amerika Birleşik Devletleri’nden 18,5 milyon dolar değerinde ekipman ithal eden 15 kadar Türk şirketi, Washington tarafından tek taraflı olarak dayatılan zorlayıcı önlemlerin hedefi olan bir düzine Rus firmasına yeniden ihraç ediyor.

Türkiye, ABD Hazine Bakanlığı’nın terörizm ve mali istihbarattan sorumlu Müsteşarı Brian Nelson’ı, Türkiye’nin Rusya’ya askeri ihracatına ve Türkiye’nin İsveç’in NATO’ya katılımına karşı çıkmasına son verilmesini talep etmek için Ankara’ya geldiğinde görevden aldı.

26 Eylül 2022’de Kuzey Akım boru hatlarının sabotajı, ABD Başkanı Joe Biden tarafından Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesi durumunda düşüneceği bir operasyon olarak kamuoyuna duyurulmuştu. Kısa bir süre sonra Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’ndeki bir duruşmada benzer bir açıklama yaptı.

 Yeni Zelanda’nın gizliliği kaldırılmış belgelerinin ortaya koyduğu gibi, İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri tsunamileri kışkırtmanın yollarını başarıyla denedi.
 Vietnam Savaşı’nın sonunda, Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği, çevrenin kullanımıyla ilgili herhangi bir savaş eyleminden kaçınmayı kabul ettiler ve “Çevresel Değiştirme Tekniklerinin Askeri veya Diğer Her Türlü Düşmanca Kullanımının Yasaklanmasına İlişkin Sözleşme”yi imzaladılar. (1976). 

Bu antlaşma (Fransa tarafından imzalanmamıştır), “Doğal süreçlerin kasıtlı olarak manipüle edilmesi yoluyla – dünyanın dinamiklerini, bileşimini veya yapısını (madde II) değiştirmeye yönelik herhangi bir tekniği (madde II)” yasaklamaktadır ve bu, açıkça depremleri içermektedir.
 Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla birlikte Amerika Birleşik Devletleri, deprem yaratmada başarılı olan Pamir programıyla ilişkili bilim adamlarını işe aldı.

Voltaire Network, 2010 yılında, Haiti’yi harap eden deprem, afet bölgelerine özel yardımı koordine etmeyi ve konuşlandırmayı amaçlayan bir Pentagon tatbikatının başlatılmasıyla tam olarak aynı zamana denk geldiğinde, bu olasılığı çoktan değerlendirmişti. 

Bu durumda, Senatör Diana Ivanovici Soșoacă daha da ileri giderek, bu unsurları Türkiye ve Suriye’deki depreme kasıtlı olarak ABD’nin neden olduğunu gösterecek şekilde yorumluyor.

Son derece açık olan şey, Biden yönetiminin, hala Batı destekli cihatçılar tarafından kontrol edilen İdlib bölgesi dışında, Suriye’ye herhangi bir Batı yardımı konuşlandırılmasını yasakladığı için kurbanlara acımadığıdır. Kabul edilmelidir ki, Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD’nin Türkiye’ye yardımdan aslan payını sağlamakla övünüyordu. Ancak oracıkta temasa geçtiğimiz kişilerin paylaştığı izlenim değil.

Tepkinizi gösterin
+1
43
+1
17
+1
54
+1
0
+1
0
+1
7
+1
72
Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -
4 1 oy
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

İlgili Yayınlar

Hologramlar Üniversite Dersliklerine Geliyor! İşte İlk Üniversite…

Teknoloji zaten hızlı gelişiyordu ama günümüzde AI ve diğer yüksek donanımlı teknolojiler harmanlanmasıyla artık "teknolojinin geneli" eskiye oranla 100X daha hızlı gelişiyor. 18 ay öncesine...

Yapay Zeka Üniversitede “Öğretim Görevlisi” Olarak İşe Başlıyor

ChatGPT, ASU'da (Arizona State University) öğretim görevlisi rolü oynayacak. Öğrencilerin sorularını yanıtlayacak, ödevlerine yardımcı olacak ve hatta öğrencilerin öğrenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak özelleştirilmiş...

Artık 40 Dilde Konuşabileceksiniz: Karşınızda Timekettle X1

Beklenen o an geldi... :) Timekettle X1 ile dil engellerinin zahmetsizce ortadan kalktığı bir dünya geliyor! Kasım ayından beri merakla gelişmelerini takip ettiğim Timekettle X1 nihayet...

The Economist’in 2024 Kapak Resmini Yapay Zekaya Yorumlattım

Merakla beklenen The Economist dergisinin 2024 kapak resmi hazırlanmış. The Economist 2024'ün kapak resmini bu kez "Yapay Zekaya Yorumlattım". Bakalım AI The Economist'in yeni...

1 Ocak’tan İtibaren Kullanılmayan Telefonların IMEI Kaydı Silinecek

Bugün Resmi Gazete de yayımlanan değişikliğe göre, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren, "1 yıl süreyle sinyal alınamayan telefonların IMEI numarası kara listeye alınarak" hizmet...

Okumaya Devam Edin

0
Konuyla ilgili düşünceleriniz varsa almak isterim, lütfen yorum yapın.x