back to top
Ana SayfaSEOSEO köşe taşı içeriği nasıl oluşturulur ve yapılandırılır?

SEO köşe taşı içeriği nasıl oluşturulur ve yapılandırılır?

SEO köşe taşı içeriği nasıl oluşturulur ve yapılandırılır?

Köşe taşı içerik stratejisi nedir?

Temel içerik, en çok gurur duyduğunuz, sizin için en önemli olan makalelerden oluşur. İnsanların sitenize geri dönmesini veya ürünlerinizi satın almasını sağlayan gönderiler. Firmanızın misyonunu en iyi şekilde yansıtan ve kesinlikle üst sıralarda yer almak istediğiniz yazılar. Genel olarak, köşe taşı makaleleri uzundur ve bilgilendirici olma eğilimindedirler.

Özetle, köşe taşı içerik stratejisi, en iyi içeriğinizi seçmek ve sitenizdeki diğer ilgili sayfalardan en fazla dahili bağlantıyı ona yönlendirmek anlamına gelir.

Yoast SEO köşe taşı içeriğiyle ne yapar?

Başarılı bir köşe taşı içerik yaklaşımının üç yönü vardır:

  • Köşe taşı içeriği uzun, iyi yazılmış ve iyi optimize edilmiş olmalıdır.
  • Temel makaleler, sitenizin yapısında belirgin bir yere sahip olmalıdır.
  • Temel taşlarınızı taze ve güncel tutmalısınız.

Neden köşe taşı içeriğine ihtiyacınız var?

Hiç şüphesiz bize sorulan en yaygın soru şudur: Hazır blog siteleri anahtar kelimesi için sitemi nasıl sıralarım? ”. Çoğu insanın anlamadığı şey, yanlış soruyu soruyor olmalarıdır. Görüyorsunuz, siteler sıralanmaz: tek tek sayfalar sıralanır. Belirli bir anahtar kelime için sıralama yapmak istiyorsanız, o anahtar kelime için hangi belirli sayfayı sıralamak istediğinizi belirlemeniz gerekir.

Her sayfanın başlığına bir anahtar kelime eklemek yardımcı olmaz; odak anahtar kelimesini yalnızca bir kez kullanmalısınız. Ayrıca, bunlara uygun bir bağlantı yapısı vermeden, bir anahtar kelimenin varyasyonları etrafında 200 makale yazmak da işe yaramaz. O konuyla ilgili içeriğin merkezi olan bir sayfaya, isterseniz bir “merkez” sayfasına ihtiyacınız var. Köşe taşı içeriğinin devreye girdiği yer burasıdır. Ancak, köşe taşı içerik makalelerinizin arama motorlarında sıralamaya başladığından nasıl emin olabilirsiniz?

Bu makaleler arasında sıralanmak için yazabileceğiniz en iyi makaleler olduklarından emin olmanız gerekir. Ayrıca harika bir iç bağlantı yapısına da ihtiyacınız var. 

Köşe taşı içeriğini uygulamakta zorlanıyor musunuz? Dahili bağlantı SEO notlarını göz atın.

Yoast SEO ile köşe taşı içerik stratejisi nasıl kurulur?

SEO köşe taşı içeriği nasıl oluşturulur ve yapılandırılır? Adım kılavuz.

1. Adım: Hangi sayfaların köşe taşları olacağını seçin

Köşe taşı içerik sayfalarınızın her yönden %100 harika olması gerekir. Anahtar kelime araştırması, başlıklar, birinci sınıf içerik ve daha fazlasını düşünmeniz gerekir. Bu makale, oluşturulduktan sonra bu sayfalarla ne yapacağınızı kapsar, bu nedenle sayfalarınız hazır değilse, gidip şimdi biraz sayfa oluşturun! Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Hangi tür makalelerin köşe taşı içeriğiniz olması gerektiğine ilişkin ayrıntılı gönderimize göz atın.

Temel makalelerle hangi anahtar kelimeler hedeflenmeli?

Köşe taşı makaleleriniz, en ‘baş’ veya en rekabetçi anahtar kelimeleriniz için optimize edilmelidir. Elbette bu baş anahtar kelimeleri belirlerken yine de gerçekçi olmalısınız. Ancak, dahili bağlantı yapınız köşe taşı sayfalarınızın sıralanmasına yardımcı olacaktır, bu nedenle bu makaleler en rekabetçi anahtar kelimeleriniz için sıralamayı hedeflemelidir.

Bu yeni köşe taşı içeriğini sitenizde konumlandırma

Şimdi o içeriği sitenizde nereye yerleştireceğinizden bahsedelim. Önemli içerik, bir yerde sürüklenen bir haber veya blog yazısı değil, temel site yapınızda bir yeri hak eder. Birkaç tıklamayla kolayca bulunmalıdır.

Bu aynı zamanda, sitenizde tam olarak aynı anahtar kelimeyi hedefleyen başka sayfalar oluşturmamanız gerektiği anlamına da gelir! Ayrıca, bu diğer sayfalar için anahtar kelime varyasyonlarını kullanmanın ve bunları site yapınızda kullanmanın birçok yolu olduğundan, bunu yapmak zorunda değilsiniz.

2. Adım: Geçiş düğmesini kullanarak bu sayfaları köşe taşı içeriği olarak işaretleyin

Köşe taşı içeriğiniz olacak sayfaların bir listesini bir araya getirdikten sonra, bu sayfaların her birine gitmeniz ve bu düğmenin ‘Açık’ olarak ayarlandığından emin olmanız gerekir:

Alternatif olarak, doğrudan SEO çalışmamıza gidebilirsiniz: köşe taşı içerik yaklaşımı ve ilk adımdaki genel bakışa göz atın. Eklemek istediğiniz eksikler varsa, arama kutusunu kullanarak onları arayın ve listeye eklemek için tıklayın.

SEO analizimiz, blog yayınınızı arama motorları için optimize etmenize yardımcı olacaktır. Temel içerik için fazladan yol kat etmeniz gerekir, bu nedenle bir makalenin temel içerik olduğunu belirtmek SEO analizini ve okunabilirlik analizini biraz daha katı hale getirir. Örneğin, bir gönderi temel içerik ise, normal bir gönderi için 300 kelime yerine en az 900 kelime yazmanızı öneririz.

Odak anahtar kelimenizi yeterince kullandığınızdan emin olun, birkaç başlıkta bahsedin ve resimlerinizi optimize edin. Yine de okunabilirlik eşit derecede önemlidir. Okunabilirlik analizi, örneğin yeterli sayıda başlık kullanmanıza ve kısa, okunması kolay cümleler ve paragraflar yazmanıza yardımcı olur.

Devamını okuyun: Köşe taşı analizimiz en iyi makalelerinizi oluşturmanıza nasıl yardımcı olur »

3. Adım: Tüm köşe taşı içerik sayfalarınızın işaretlendiğinden emin olun

Bu noktada seçtiğiniz tüm sayfaların köşe taşı içeriği olarak işaretlendiğinden emin olmak isteyeceksiniz (aksi takdirde daha sonra iki katına çıkıp bazı adımları yeniden yapmanız gerekebilir). Köşe taşı içerik düğmesini ‘Açık’ konumuna getirdikten sonra listenizdeki her sayfanın yanına bir not yazarsanız takip etmenize yardımcı olabilir.

Yine, bu genel bakışta eksik olan herhangi bir şey varsa, listenin altındaki arama kutusunu kullanarak kolayca ekleyebilirsiniz.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almaları için köşe taşı makalelerinize bağlantı vermelisiniz. En sevdiğiniz makalelere en sık bağlantı vererek, Google’a bunların en önemlileri olduğunu söyleyeceksiniz. Bunu bir harita olarak düşünün: büyük şehirler, küçük kasabalara göre çok daha fazla yola sahiptir. 

Metin bağlantısı sayacı, bir gönderiye koyduğunuz tüm dahili bağlantıları ve diğer sayfalarınızdaki bir gönderiye verilen tüm dahili bağlantıları görmenizi sağlar. Bu araç, dahili bağlantılarınızın dağılımına ilişkin net bir genel bakış sağlar. Köşe taşı makalelerinizin yeterli dahili bağlantı alıp almadığını kontrol ettiğinizden (ve kontrol etmeye devam ettiğinizden) emin olun!

metin bağlantıları sayacı

Köşe taşlarınıza bağlantılar eklerken, mümkünse, hedeflediğiniz anahtar kelimeyi bu bağlantı için bağlantı metni olarak kullanınAma en önemlisi, içeriğin içinden bağlantı. Sadece bazı site çapında kenar çubuğu/altbilgi bağlantıları eklemeyin. Bunun nedeni basit: içerikten gelen bağlantılar, kenar çubuklarından gelen bağlantılardan çok daha değerlidir.

Buna ek olarak, köşe taşlarınıza aslında ilgili konularla ilgili sayfalardan bağlantı verdiğinizden emin olmanız gerekir. Bağlamsal bağlantılar, sıralamanıza yardımcı olacak olanlardır. Bunu başarmanın en iyi yolu, web sitenizi ziyaret eden biri için yararlı olan, özenle seçilmiş alakalı bağlantılar eklemektir. Otomasyon size kaliteli sonuçlar vermeyecektir. Bu, özellikle siteniz büyükse, iyi bir bağlantı stratejisi oluşturmanın çok fazla iş olabileceği anlamına gelir.

Yoast SEO dahili bağlantı aracını kullanmak, her yeni gönderi yazarken köşe taşlarınıza bağlantı vermenizi hatırlatacaktır. Sonuç olarak, köşe taşları bağlantı yapınızın üstünde kalacaktır. Sıralama almak için ihtiyaç duydukları şey de bu!

Adım 6: İzleyin ve bakımını yapın!

Her şey ayarlandıktan sonra köşe taşı içerik stratejinizi ihmal etmeye başlamayın — web sitenize daha fazla sayfa ekledikçe, köşe taşı içeriğinizin yeterli bağlantı aldığından emin olmanız gerekir. Muhtemelen bunu haftalık olarak kontrol etmenize gerek yoktur, ancak bir yıldan fazla bir süre bırakırsanız web siteniz bu süre içinde çok fazla değişikliğe uğramış olabilir. Temel içerik stratejinizi sağlıklı ve etkili tutmak için bağlantılarınızı takip edin.

Köşe taşı içeriğinizi düzenli olarak güncellemek, köşe taşı stratejiniz için de önemlidir. Sonuçta, köşe taşları zamansız olmalı ve bu nedenle her zaman en son içgörüleri içermelidir. 

Köşe taşı içeriğinizi tanıtmayı unutmayın

İyi yazılmışsa, köşe taşı içeriğiniz gurur duyulacak bir şey olmalıdır! Başkalarının isteyerek paylaştığı ve dolayısıyla bağlantıları çekecek bir şey. İlgili konular hakkında yazan diğer insanlara ulaşmaktan korkmayın: onlara ne yarattığınızı ve ziyaretçilerinin görmesine değer olabileceğini gösterin. Hatta onlar için konu hakkında makalenize bağlantı veren bir konuk gönderisi yazmayı teklif edebilirsiniz.

Temel içerik stratejisi Yoast SEO ile kolaylaştırıldı

Köşe taşı içerik yaklaşımı, dahili bağlantılarınızı önemli olan içeriğe yönlendiren güçlü bir stratejidir. Köşe taşı makaleleriniz özel bir ilgiyi hak ediyor. En eksiksiz ve yetkili olmaları için dikkatlice yazılmaları gerekir. Ayrıca sitenizde kolayca bulunabilmeleri gerekir! Köşe taşları, Google’ın bunların en önemli makaleler olduğunu görmesini sağlamak için onlara işaret eden birçok bağlamsal bağlantıya ihtiyaç duyar. Bu onların arama motorlarında sıralanmalarını sağlayacaktır. Bu onlara hak ettikleri trafiği sağlayacak!

SEO köşe taşı içeriği nasıl oluşturulur ve yapılandırılır makalesi Yoast SEO kaynakları ile oluşturulmuştur.

Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yayınlar

SEMrush Rank Nedir?

SEMrush Rank, SEMrush adlı bir SEO ve dijital pazarlama aracı tarafından sunulan bir metriktir. SEMrush Rank, bir web sitesinin SEMrush tarafından tahmin edilen popülarite...

SEOquake “L” İfadesi Nedir?

Daha önce "SEOquake LD İfadesi Nedir?" hakkında yazdığım yazıda SEOquake genel olarak ne olduğundan da bahsetmiştim. SEOquake eklentisi "L" ifadesiyle ilgili olarak "Link" anlamına...

SEOquake “LD” İfadesi Nedir?

SEOquake nedir? SEOquake, web sitelerinin SEO performansını analiz etmek ve değerlendirmek için kullanılan bir tarayıcı eklentisidir. Bu eklenti, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ve diğer...

Popüler WordPress SEO Eklentileri: En İyi 9 SEO Eklentisi

Yoast SEO Yoast SEO, en popüler ve yaygın olarak kullanılan WordPress SEO eklentilerinden biridir. Kapsamlı özellikleri, kullanıcı dostu arayüzü ve SEO optimizasyonu için güçlü araçlarıyla...

Semrush Alan Adı Sıralaması Nedir?

Semrush Alan Adı Sıralaması, bir internet sitesinin Semrush aracılığıyla belirlenen organik arama trafiği için sıralamasını gösteren bir metriktir. Bu sıralama, bir internet sitesinin organik...

Okumaya Devam Edin