back to top
Ana SayfaWordPressWordPress "kalıcı bir nesne önbelleği kullanmalısınız" hatası

WordPress “kalıcı bir nesne önbelleği kullanmalısınız” hatası

Vaktinizi almamak için hızlı cevap: Site sağlığı kısmında çıkan “kalıcı bir nesne ön belleği kullanmalısınız” uyarısını kaldırmak için LiteSpeed Cache eklentisini yükleyerek Nesne Ön Belleği seçeneğini aktif ettim sorun çözüldü.

Vakti olanlar için tam hali;

WordPress kurulu bloğumun site sağlığı kısmında bugün daha önce karşılaşmadığım “kalıcı bir nesne ön belleği kullanmalısınız” uyarısı (hatası) çıktı. Performans sekmesi altında çıkan bu uyarının açıklama kısmında ise şu yazıyordu;

Kalıcı bir nesne önbelleği, sitenizin veritabanını daha verimli hale getirir ve WordPress sitenizin içeriğini ve ayarlarını çok daha hızlı alabildiği için daha hızlı yükleme süreleri sağlar.

Barındırma sağlayıcınız, sitenizde kalıcı bir nesne önbelleğinin etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini size söyleyebilir. Ana makineniz aşağıdaki nesne önbelleğe alma hizmetlerini destekliyor gibi görünüyor: Memcache, Memcached.

Yönlendirmiş olduğu resmi açıklama sayfasında ise, bu önbelleklemenin yapılmaması durumunda veri tabanının yorulacağı ve yanıt veremez hale geleceği vs yazıyordu. Özetle veri tabanının ön belleğe alınmasını öneriyor. (Açıklama burada)

Açıklamada aynı zamanda Redis ve Memcached isimli eklentilerin en iyileri olduğu ve bunların kullanılabileceği öneriliyor.

Resmi sayfanın önerdiği eklentilerinden birinin yıllardır güncellenmediğini bir diğerinin de neredeyse hiç kullanıcısı (şu an 20 civarı) olmadığı için LiteSpeed Cache eklentisi kurarak Önbellek > Nesne sekmesinden Nesne ön belleğini aktif ettim ve sorun giderildi.

Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -

6 YORUMLAR

  1. Hosting firmasından ücreti bir ön bellek hizmeti aldım. WordPress full cache isimli. Sitem şimdi çok hızlı çalışsa da google testlerinde hatalar vermeye devam ediyor. Ne yapabilirim acaba.

  2. Litespeed in tüm ön bellek ayarlarını kapatıp sadece nesne ön belleğini açarak sorunu çözdüm teşekkürler. Normalde ön bellek eklentisi kullanmak istemiyorum.

  3. bende de bu uyarı var site sağlığı ekranında. siteyi bu şekilde kullanmaya devam etsem bir sorun olur mu acaba? güçlü bir hosting kullanıyorum ve ön bellek eklentisi kullanmak istemiyorum. ön bellek eklentisi olursa bazen site tam yüklenmemiş oluyor. dağınık görünüyor. e postamı bıraktım cevap verirseniz memnun kalırım. şimdiden teşekkür ederim.

  4. Litespeed eklentisini kullanmak istemiyorum başka bir önbellek eklentisi kullandığım için. Kullandığım eklentide de nesne ön bellek özelliği yok. Litespeed den başka çözüm var mıdır acaba?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yayınlar

WordPress.Com Bağlantı Sorunu: Zaman aşımına uğruyor ya da geç bağlanıyor

Jetpack veya WordPress.Com'u doğrudan ilgilendiren ve onun sunucusundan bir API etkileşimi sağladığınız özellikler varsa, bunların WordPress yazılımınızda geç yüklendiğini veya hiç yüklenmediğini görebilirsiniz. Bu...

Ben Şok 😱: AdSense Gelirimi Düşüren ‘Önbellek’ Eklentisiymiş!

Bu yazıyı kısa tutacağım, çünkü AdSense ile ilgili karşılaştığım sorunları sürekli bloğumdaki AdSense kategorisinde yayımladığım için, bu da onların devamı niteliğinde. AdSense ile ilgili...

AdSense: Otomatik Reklam vs. Manuel Reklam

AdSense reklam konusunda sürekli en iyi performansı yakalayabilmek için güncel gelişmeleri olabildiğince takip etmeye ve uygulamaya çalışıyorum. Bloglarımdan biriyle bu konuda denemeler yapıyor ve...

Jetpack İstatistikleri Yüklenmiyor

Mevcut WordPress bloğumda Jetpack İstatistikleri bir türlü yüklenmiyordu. Video kaydını alarak aşağıya Gif olarak ekledim. Görüldüğü gibi istatistikler görünmüyor. Yukarıdaki ekran görüntüsü WordPress panelinin...

GDPR Mesajı AdSense Kazancını %50 Düşürdü

Merhabalar, bu bloğu basit bir dille ve teknik terimlere girmeden yazmaya çalışacağım. Konu, globalde 4 farklı dil ile yayın yapan yüksek hitli bir bloğun,...

Okumaya Devam Edin