back to top
Ana SayfaWordPressEklentilerWordPress kategoride yazıları üste sabitleme nasıl yapılır?

WordPress kategoride yazıları üste sabitleme nasıl yapılır?

Diğer tüm konular gibi başlık yine soru şeklinde ama bu kez gerçekten soru bu 🙂

WordPress kategorilerinde yazı üste nasıl sabitlenir bu kez ben soruyorum. WordPress’te varsayılan olarak bir yazıyı yukarı sabitle ya da bloğun en üstüne sabitle gibi bir seçenek var fakat bu sadece ana blog sayfanızda o yazıyı üste sabitliyor. Benim istediğim ise herhangi bir kategorideki yazıyı o kategorinin en üstüne sabitlemek. Örneğin Dijital Pazarlama kategorisinde bir yazıyı yukarı sabitlediğim zaman o sadece Dijital Pazarlama kategorisinin en üstünde görünecek.

Tabii buraya yazmadan önce araştırdım, hatta şu an bu makaleyi yazarken de araştırıyor ve bulduklarımı deneyerek buraya not alıyorum. Sizin bildiğiniz bir yöntem varsa aşağıdan yorum olarak bırakarak buna ihtiyacı olan herkese yardımcı olabilirsiniz.

Bu işi WordPress‘in dahilisinde bulunan mantığı ve kodları kullanarak kategorilere uyarlamakta mümkün. Fakat bu tarz bir öneri aramıyorum. Bu yapılabilir olsa da WordPress, tema vs güncellemeleri sonrasında tekrar kontrol etmek gerekecek. Bu yüzden bir eklenti olması çok daha iyi olacaktır.


Kategoride yazıyı üste sabitlemek için mükemmel bir eklenti buldum şimdi, tam olarak ihtiyacımı karşılıyor ama çok eski. Neredeyse 7 yıla yakındır güncellenmiyor ve terk edilmiş görünüyor. Son çare bu eklentinin güvenlik açıkları varsa kapatıp, stil dosyalarını da yenileyip manuel olarak yükleyip kullanacağım.

Eklentinin ismi Category Sticky Post, güncel olmadığı için WordPress eklentiler marketinde bulamazsanız isminin bu yazıdaki isminin üzerine tıkladığınızda WordPress eklentiler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu eklentiye yakından bakalım;

Category Sticky Post

Category Sticky Post eklentisi herhangi bir yazıyı herhangi bir kategoride üste sabitleme yapabiliyor. Eklentiyi denemek için test alanına kurdum ve yeni yazı eklemek için editöre girdiğimde kategori, etiket, öne çıkan görsel gibi özel alanların yanında bir de Category Sticky Post eklentisinin özelliği görünmeye başladı. Böylece o yazıyı istediğiniz kategorinin en üstüne sabitleyebiliyorsunuz.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi bu yazının hangi kategoride sabitleneceğini soruyor. Açılır menüye tıkladığımızda ise bloğumuzun tüm kategorilerinin listesi geliyor, istediğimiz bir kategoriyi seçerek yazıyı güncellemek yeterli. Test ettim ve hatasız olarak çalışıyor.

Sticky Posts – Switch

Bir diğeri ise Sticky Posts – Switch eklentisi, güncel ama tam olarak istediğim gibi bir eklenti değil. WordPress panelden yazıların bulunduğu sayfayı açtığınız zaman bir her bir yazının yanında yıldız ikonu çıkıyor, bu yıldıza tıkladığınızda yazıyı üste sabitlemiş oluyorsunuz. Fakat olumsuz yanı sabitle değiniz yazı tüm kategorilerde sabitlemiş oluyor. Yani her yazıyı kendi kategorisinin üzerine sabitlemeyip tüm kategorilerde sabitliyor.


Sonuç;

Birçok eklenti denedim ve hiç biri Category Sticky Post kadar başarılı değildi. Eğer kategorilerde ayrı ayrı üste sabitlemem gereken yazı olursa muhtemelen şimdilik bunu kullanacağım.

Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yayınlar

WordPress.Com Bağlantı Sorunu: Zaman aşımına uğruyor ya da geç bağlanıyor

Jetpack veya WordPress.Com'u doğrudan ilgilendiren ve onun sunucusundan bir API etkileşimi sağladığınız özellikler varsa, bunların WordPress yazılımınızda geç yüklendiğini veya hiç yüklenmediğini görebilirsiniz. Bu...

Ben Şok 😱: AdSense Gelirimi Düşüren ‘Önbellek’ Eklentisiymiş!

Bu yazıyı kısa tutacağım, çünkü AdSense ile ilgili karşılaştığım sorunları sürekli bloğumdaki AdSense kategorisinde yayımladığım için, bu da onların devamı niteliğinde. AdSense ile ilgili...

AdSense: Otomatik Reklam vs. Manuel Reklam

AdSense reklam konusunda sürekli en iyi performansı yakalayabilmek için güncel gelişmeleri olabildiğince takip etmeye ve uygulamaya çalışıyorum. Bloglarımdan biriyle bu konuda denemeler yapıyor ve...

Jetpack İstatistikleri Yüklenmiyor

Mevcut WordPress bloğumda Jetpack İstatistikleri bir türlü yüklenmiyordu. Video kaydını alarak aşağıya Gif olarak ekledim. Görüldüğü gibi istatistikler görünmüyor. Yukarıdaki ekran görüntüsü WordPress panelinin...

GDPR Mesajı AdSense Kazancını %50 Düşürdü

Merhabalar, bu bloğu basit bir dille ve teknik terimlere girmeden yazmaya çalışacağım. Konu, globalde 4 farklı dil ile yayın yapan yüksek hitli bir bloğun,...

Okumaya Devam Edin