back to top
Ana SayfaYapay ZekaCopilot mu ChatGPT mi?

Copilot mu ChatGPT mi?

Copilot mu ChatGPT mi? Bu sorunun cevabı, ne yapmak istediğinize bağlı.

Copilot, kod tamamlama konusunda uzmanlaşmış bir yapay zeka aracıdır. ChatGPT ise daha genel bir sohbet robotudur.

Copilot, kod yazarken size yardımcı olabilir, ancak ChatGPT ile her türlü konuşmayı yapabilirsiniz.

Örneğin, ChatGPT’ye bir aşk şiiri yazdırabilirsiniz, ancak Copilot bunu yapamaz.

Ancak Copilot, Fibonacci dizisini oluşturan JavaScript kodunu yazabilir, ChatGPT ise bunu yapamaz. Bu yüzden hangi aracı kullanacağınız, ihtiyacınız olan şeye bağlıdır.

CoPilot nasıl ve nereden kullanılır?

Şu anda, GitHub Copilot için ayrı bir web sitesi mevcut değil. GitHub Copilot, Visual Studio Code gibi popüler bir entegre geliştirme ortamı (IDE) içinde bir eklenti olarak kullanılabilir.

GitHub Copilot’ı kullanmak için, Visual Studio Code’u kurmanız ve GitHub hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir. Daha sonra Visual Studio Code içinde Copilot eklentisini yükleyebilir ve kod yazarken size önerilerde bulunmasını sağlayabilirsiniz.

GitHub Copilot hakkında daha fazla bilgiye ve eklentiyi indirmek için, GitHub’un resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://copilot.github.com


Copilot, GitHub ve Microsoft tarafından desteklenen OpenAI ile işbirliği sonucunda geliştirilen bir yapay zeka aracıdır.

Copilot, yorumlara ve düzenlediğiniz dosyanın içeriğine dayalı olarak size kod önerileri sunar.

Copilot’u kullanmak için öncelikle teknik ön izlemeye kaydolmanız gerekir. Kayıt olduktan sonra, Copilot’u Visual Studio Code ile etkinleştirebilir ve tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Copilot, çoğu programlama dilini destekler, ancak Python, JavaScript, TypeScript, Ruby ve Go ile en iyi şekilde çalışır.

Copilot, sorunları çözmenize, testler yazmanıza ve yeni API’leri keşfetmenize yardımcı olur. Ancak, önerdiği kod her zaman doğru veya mantıklı olmayabilir, bu yüzden dikkatli olmalısınız. Copilot, her önerinin kabul edilip edilmediğini kaydederek sürekli olarak gelişir. Copilot hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Copilot ücretli mi?

GitHub Copilot, ücretsiz ve ücretli bir sürüm olarak sunulmaktadır. Ücretsiz sürüm, belirli kullanım sınırlamalarıyla birlikte gelirken, ücretli sürüm (Copilot Pro), daha geniş kullanım imkanları sunmaktadır.

GitHub Copilot’ın ücretlendirme modeli hakkında ayrıntılı bilgi almak için GitHub’un resmi web sitesini ziyaret etmenizi öneririm. Bu şekilde, mevcut fiyatlandırma seçenekleri, abonelik avantajları ve kullanım koşulları hakkında güncel ve doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Şu an için Copilot’un fiyatı aylık 10$ veya yıllık 100$’dır. Copilot’u denemek için 60 günlük ücretsiz bir sürede sunuluyor.

Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yayınlar

Hologramlar Üniversite Dersliklerine Geliyor! İşte İlk Üniversite…

Teknoloji zaten hızlı gelişiyordu ama günümüzde AI ve diğer yüksek donanımlı teknolojiler harmanlanmasıyla artık "teknolojinin geneli" eskiye oranla 100X daha hızlı gelişiyor. 18 ay öncesine...

Sinir Bozucu PDF’lere Yapay Zeka Çözümü: ChatPDF

PDF diye iğrenç bir şey var, bilirsiniz. Aslında PDF iyi de, çevresi kötü. Gerçek olan bu. PDF'i bir türlü kullanmayı öğrenmeyen bazı öğretim üyeleri vs...

Yapay Zeka Üniversitede “Öğretim Görevlisi” Olarak İşe Başlıyor

ChatGPT, ASU'da (Arizona State University) öğretim görevlisi rolü oynayacak. Öğrencilerin sorularını yanıtlayacak, ödevlerine yardımcı olacak ve hatta öğrencilerin öğrenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak özelleştirilmiş...

Artık 40 Dilde Konuşabileceksiniz: Karşınızda Timekettle X1

Beklenen o an geldi... :) Timekettle X1 ile dil engellerinin zahmetsizce ortadan kalktığı bir dünya geliyor! Kasım ayından beri merakla gelişmelerini takip ettiğim Timekettle X1 nihayet...

Google’ın Yapay Zekası “Bard” Sallamaya Devam Ediyor! Sallama derken… …

O kadar zaman geçmesine rağmen bir türlü iyileşemeyen Bard, halen sallamaya devam ediyor. Bir yapay zekanın en başarısız hali (rakiplerine göre) olan Bard'ı hem...

Okumaya Devam Edin