back to top
Ana SayfaE-TicaretEn İyi WordPress WooCommerce Ürün Karşılaştırma Eklentileri

En İyi WordPress WooCommerce Ürün Karşılaştırma Eklentileri

Merhaba WooCommerce kullanıcıları. Bugün ücretsiz olan “Ürün Karşılaştırma” eklentilerini kurup test ettim. Yaptığım karşılaştırmaların sonucunu ve eklentileri de sizlerle paylaşmak istedim. Bu makalede 3 adet eklentinin olduğunu göreceksiniz. Onlarca ürün karşılaştırma eklentisi var fakat ben geliştirici, güncelleme ve kullanım popülerliği gibi önemli durumları göz önene alarak seçim yaptım. Bu yüzden 3 adet güvenebileceğimiz eklenti bulabildim.

WordPress WooCommerce alt yapılı E-Ticaret sitesine Ürün Karşılaştırma özelliği eklemek için kullanacağınız en basit yöntem eklenti kullanmak olacaktır. (Temel düzeyde bilgisi olanın eklentisiz yapabileceğini de pek sanmıyorum, bu ileri düzey bilgi isteyen bir özelliktir ve eklenti kullanmalısınız.) Bunun için en popüler ücretsiz versiyonu olan birkaç Ürün Karşılaştırma eklentisini önereceğim.

En iyi ücretsiz WordPress WooCommerce ürün karşılaştırma eklentileri

En çok kullanılan ücretsiz ürün karşılaştırma eklentisi “YITH WooCommerce Compare” dir. Ücretli bir eklentinin ücretsiz versiyonu (kısıtlı özellik). Bu eklenti Yi Themes gibi çok popüler bir firma veya geliştirici grubu tarafından geliştirilmektedir. WooCommerce ile ilgili hemen hemen aklınıza gelebilecek bir çok özelliği eklenti olarak Yi Themes ortaya çıkartıyor. Çok başarılı eklentileri olsa da ücretli sürümleri bizim pek alabileceğimiz gibi değil. Çünkü Yi Themes Euro ile ürün satıyor ve bu yüzden fiyatı bize çok yüksek gelecektir. Örneğin WooCommerce E-Ticaret sitemize bir Hediye Kartı özelliği eklemek istesek bunun eklentisinin 130 Euro (1.170 TL) olduğunu veya bir Favori Ürünler eklentisi eklemek istesek bununda fiyatının 95 Euro (850 TL) olduğunu görüyoruz. Bu yüzden ücretsiz sürümlerini ele alalım 🙂

1. YITH WooCommerce Compare

WordPress sitenizin eklentiler kısmından “YITH WooCommerce Compare” eklentisini bularak etkinleştirmeniz yeterlidir. Manuel olarak indirmek veya tüm ayrıntılarını incelemek isteyenler ise buradan resmi sayfasına erişebilirler.

Görsel Kaynağı: Demo E-Ticaret Temasından Alıntıdır

YITH WooCommerce Compare eklentisini kurduğunuzda yukarıdaki görseldeki gibi bir ürün karşılaştırma sayfasına sahip olacaksınız. Eklenti her ürün sayfasına “Ürünü Karşılaştır” şeklinde bir bağlantı ekleyecektir. Herhangi bir ürünü karşılaştır butonuna tıkladığınızda PopUp olarak hızlı bir şekilde ürün karşılaştırma listesi yukarıdaki gibi karşınıza çıkacaktır. Ayarlar kısmından isterseniz sitenizdeki ürün listesi sayfasında da “Ürün Karşılaştır” bağlantısını gösterebilirsiniz. Bu durumda müşterileriniz ürün sayfasına girmeden tüm ürünlerin listelendiği sayfada ürünlerin altında “Ürün Karşılaştır” bağlantılarını görecektir.

Uygulamanın free versiyonu temel ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. 300 binden fazla indirmeye sahip en popüler ücretsiz ürün karşılaştırma eklentisidir.

2. Products Compare for WooCommerce

İkinci “Ürün Karşılaştırma” eklentisi ise BeRocket tarafından yeni geliştirilen “Products Compare for WooCommerce” dir.

Tahmin edileceği üzere 1’inci sıradaki eklenti ile hemen hemen aynı mantıkta çalışan bir eklentidir. Fakat 1’inci eklentiye göre daha profesyonel ve gelişmiş, üstelik daha az kısıtlamaya (free sürümde) sahip bir eklenti. Belki de yeni olmasından kaynaklanıyor, çok fazla özelleştirme yapmamıza imkan sunuyor. 1’nci eklentiye göre oldukça gelişmiş.

Aşağıdaki görselde de göründüğü gibi ürün listesindeki ürünlerin altına “Karşılaştır” butonu ekliyor. İsterseniz bu butonun yerini; ürün resminden önce, sonra, fiyattan önce-sonra gibi isteğinize göre panelden kolayca konumlandırabilirsiniz.

Görsel Kaynağı: Demo E-Ticaret Temasından Alıntıdır

Genellikle ücretli sürümlerde olan bir özellik daha bu eklentide ücretsiz olarak sunulmuş. Aşağıdaki görselde görüldüğü gibi karşılaştırma listesini görmek için baktığımız PopUp sayfasının arkaplan rengini de değiştirebiliyoruz. Bunun için panelde 8 adet farklı hazır renk seçeneği bulunuyor. CSS bilgisi olmayan veya uğraşmak isteyenler için büyük bir avantajdır bu.

Görsel Kaynağı: Demo E-Ticaret Temasından Alıntıdır

Eklentide ki yabancı yazıları Türkçeleştirmeyi de yine panelden kolay bir şekilde yapmanız mümkün, hiçbir teknik bilgi gerektirmez.

Bu eklenti 1’inci sıradaki ne göre daha çok hoşuma gitti ve kullanışlı buldum. Şu an için tüm özellikleri kısıtlamasız bir şekilde kullanmanız mümkün. Stil ayarları yapmayı sevenler içinde CSS alanı bulunuyor, buton tablo ve birçok kısmın stilini özelleştirebilirsiniz.

3. WPC Smart Compare for WooCommerce

Üçüncü ürün karşılaştırma eklentisi ise “WPC Smart Compare for WooCommerce

Yine popüler geliştiricilerden biri olan, WordPress WooCommerce üzerine çeşitli ve ihtiyaçlara yönelik eklentiler üreten WPClever tarafından geliştirilmiştir.

Bu ürün karşılaştırma eklentisinde diğerlerinde olmayan bir özellik dikkatimi çekti. Aşağıdaki görselde de göstermeye çalıştım, bir ürünü karşılaştırma listenize eklediğinizde sitenin alt kısmına yapışılı siyah bant üzerinde karşılaştırma listesindeki tüm ürünleri görebiliyorsunuz.

Görsel Kaynağı: Demo E-Ticaret Temasından Alıntıdır

Bu eklentide ürün karşılaştırma listesine kaç adet ürün eklenebileceğinin limitini belirleyebilir, listedeki ürün resim boyutlarını ayarlayabilir, buton renklerine müdahale edebilir ve diğer birçok ayarı da panelden yapabilirsiniz.

Eklentinin ücretsiz ve 29$’lık ücretli versiyonu bulunuyor. Ücretli versiyonda stilin temanıza göre uyarlanması gibi önemli özellikler yer alıyor. Aynı zamanda ücretli bir sürümü bulunduğu için demo sayfası da hazırlamışlar, buradan demoyu inceleyebilirsiniz.


Makalenin başında da belirttiğim gibi daha fazla ücretsiz Ürün Karşılaştırma eklentisi bulmak mümkün. Fakat WordPress eklentileri kullanırken çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Özellikle warez, güncel olmayan ve geliştiricisi tarafından desteklenmeyi bırakmış eklentileri kesinlikle kullanmamalıyız. Bu tarz eklentileri kullanmak sitelerimizde açık oluşturacağı gibi sitemizin istem dışı davranmasını da sağlayabilir. Örneğin bazı sitelerde gezinirken aniden PopUp veya benzer şekilde uygunsuz reklamlar çıkar. Bu reklamlar akıllıca planlandığı için site sahibinin IP adresini bloke ederek admin’e görünmez, sadece müşteri/ziyaretçilere görünür. Bunun en büyük nedenlerinden biri warez veya güncel olmayan açıklı eklenti ve temalar kullanmaktır. Siteyi bu durumdan kurtarmak ve temize çıkartmakta oldukça güçtür.

DEĞERLENDİRME

YITH WooCommerce Compare
6
Products Compare for WooCommerce
8
WPC Smart Compare for WooCommerce
4,5
Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yayınlar

WordPress.Com Bağlantı Sorunu: Zaman aşımına uğruyor ya da geç bağlanıyor

Jetpack veya WordPress.Com'u doğrudan ilgilendiren ve onun sunucusundan bir API etkileşimi sağladığınız özellikler varsa, bunların WordPress yazılımınızda geç yüklendiğini veya hiç yüklenmediğini görebilirsiniz. Bu...

Ben Şok 😱: AdSense Gelirimi Düşüren ‘Önbellek’ Eklentisiymiş!

Bu yazıyı kısa tutacağım, çünkü AdSense ile ilgili karşılaştığım sorunları sürekli bloğumdaki AdSense kategorisinde yayımladığım için, bu da onların devamı niteliğinde. AdSense ile ilgili...

AdSense: Otomatik Reklam vs. Manuel Reklam

AdSense reklam konusunda sürekli en iyi performansı yakalayabilmek için güncel gelişmeleri olabildiğince takip etmeye ve uygulamaya çalışıyorum. Bloglarımdan biriyle bu konuda denemeler yapıyor ve...

Jetpack İstatistikleri Yüklenmiyor

Mevcut WordPress bloğumda Jetpack İstatistikleri bir türlü yüklenmiyordu. Video kaydını alarak aşağıya Gif olarak ekledim. Görüldüğü gibi istatistikler görünmüyor. Yukarıdaki ekran görüntüsü WordPress panelinin...

GDPR Mesajı AdSense Kazancını %50 Düşürdü

Merhabalar, bu bloğu basit bir dille ve teknik terimlere girmeden yazmaya çalışacağım. Konu, globalde 4 farklı dil ile yayın yapan yüksek hitli bir bloğun,...

Okumaya Devam Edin

Merhaba WooCommerce kullanıcıları. Bugün ücretsiz olan “Ürün Karşılaştırma” eklentilerini kurup test ettim. Yaptığım karşılaştırmaların sonucunu ve eklentileri de sizlerle paylaşmak istedim. Bu makalede 3 adet eklentinin olduğunu göreceksiniz. Onlarca ürün karşılaştırma eklentisi var fakat ben geliştirici, güncelleme ve kullanım popülerliği gibi önemli durumları göz önene alarak...En İyi WordPress WooCommerce Ürün Karşılaştırma Eklentileri