back to top
Ana SayfaWordPressEklentilerWordPress ile İş İlanları sayfası yapmak - İş İlanı Eklentisi

WordPress ile İş İlanları sayfası yapmak – İş İlanı Eklentisi

WordPress sitenizin bir sayfasında basit bir iş ilanları sayfası oluşturmak için WP Job Manager eklentisini kullanabilirsiniz.

WP Job Manager iş ilanları listeleme eklentisi Automattic tarafından geliştirilen ve bugüne kadar sürekli güncel kalan başarılı eklentilerden biridir. Automattic tarafından geliştirilen eklentiler genellikle oyun içi satın alma mantığıyla pazara sürülür. Bu eklentinin de ücretsiz ve ücretli sürümleri bulunuyor. İlk olarak ücretsiz sürümü kurabilir ve temel özellikleri kullanabilirsiniz. Eğer geliştirmek isterseniz tam sürüme ücret karşılığında geçmenizde mümkün.

Ücretsiz sürümde neler var?

Temel olarak olması gereken; iş ilanı ekle, düzenle, listele vs gibi bir iş ilanında olması gereken temel veriler ücretsiz sürümde var.

Kuruluma geçmeden önce, WP Job Manager kendisini şu şekilde tanıtıyor;


Tanım

WP Job Manager, WordPress sitenize iş ilanları panosu benzeri işlevsellik eklemek için hafif bir iş ilanları listeleme eklentisidir. Kısa kod tabanlı olduğundan, herhangi bir temayla çalışabilir ve kurulumu gerçekten basittir.

Özellikler

  • Tanıdık WordPress kullanıcı arayüzünü kullanarak iş listelerini ekleyin, yönetin ve kategorilere ayırın.
  • Kısa kodlar aracılığıyla sayfalarınıza eklenen aranabilir ve filtrelenebilir ajax destekli iş ilanları.
  • Konukların ve kayıtlı kullanıcıların iş listelerini göndermesi ve yönetmesi için ön uç formları.
  • İş ilanı verenlerin listelerini yayına girmeden önce önizlemesine izin verin. Önizleme, canlı bir iş listesinin görünümüyle eşleşir.
  • Her liste, iş arayanların işlere başvurabilmesi için bir e-posta veya web sitesi adresine bağlanabilir.
  • Aramalar ayrıca, iş arayanların aramalarıyla eşleşen yeni işler konusunda uyarılmalarına izin vermek için RSS bağlantılarını görüntüler.
  • Oturum açmış işverenlerin aktif iş listelerini görüntülemesine, düzenlemesine, dolu olarak işaretlemesine veya silmesine izin verin.
  • Geliştirici dostu kod – Özel Gönderi Türleri, uç noktalar ve şablon dosyaları.

Eklenti, işleri çeşitli biçimlerde çıkarmak için birkaç kısa kodla birlikte gelir ve Özel Gönderi Türleri ile oluşturulduğundan, onu temalar aracılığıyla daha da genişletmekte özgürsünüz.


WordPress iş ilanları eklentisi nasıl kurulur?

1 WordPress eklentiler kısmından WP Job Manager eklentisini arayarak bulun veya WordPress sayfasından indirerek kurulumu yapın.

2 Karşınıza sihirbaz çıkarsa adımları takip edin. Sihirbazın çıkmadığını varsayarsak ya da sihirbazı kullanmak istemezseniz eklentiyi aktif ettikten sonra şunları yapın;

Sayfalar kısmına girerek “İlan Paneli” isminde yeni bir sayfa oluşturun ve içerisine aşağıdaki kodu ekleyerek sayfayı yayınlayın:

[job_dashboard]

Daha sonra “İlanlar” isimli bir sayfa ekleyerek içerisine aşağıdaki kodu ekleyip yayınlayın;

[jobs]

Son olarak “İlan Gönder” isimli bir sayfa ekleyerek içerisine aşağıdaki kodu ekleyip yayınlayın;

[submit_job_form]

Yukarıdaki üç sayfanın isimlerinden de anlaşılabileceği gibi “İlan Paneli” sayfasında ilanların yönetimi yapabileceksiniz. “İlanlar” sayfasında ise yayımlanan tüm ilanlar listelenecek. “İlan Gönder” sayfasında ise dışarıdan herhangi birinin veya editörlerinizin ilan göndermesini sağlayabilirsiniz. Eğer kendinizden başkasının ilan eklemesini istemiyorsanız bu sayfayı oluşturmayın. Sizin dışınızda eklenen ilanlar her koşulda sizin onayınızdan geçeceği için doğrudan yayınlanmaz.

Böylece üç adet farklı isimlerde sayfanız oldu. Bu sayfaları isterseniz menülere bağlayarak herkese açık bir şekilde sitenizde gösterebilirsiniz. Veya sadece ilanlar isimli sayfayı menülerinizin arasında da ihtiyacınıza göre gösterebilirsiniz.


Şimdi eklentiyi ilk defa kuruyormuş gibi hızlıca kuralım, bakalım nasıl oluyormuş…

WP Job Manager eklentisini ilk kez kuruyorsanız karşınıza bir tamamlama sihirbazı çıkıyor. Bu sihirbaz yukarıda bahsettiğim üç farklı sayfayı kendisi otomatik oluşturuyor. Daha sonra sayfalar kısmına gittiğinizde sihirbazın oluşturduğu sayfaları görebilir ve gerekiyorsa düzenleyebilirsiniz. Sihirbazın nasıl çalıştığını görmeniz için deneme amaçlı eklentiyi kurdum, aşağıdaki videonun ilk 30 saniyesine izlemeniz yeterli, gerisi önemli değil.

Son görüşler

Kullanım kolaylığını ve hafifliğini beğendim. Sunucu kaynaklarını zorlayan karmaşık bir yapısı olmadığından siteyi zorlamıyor. Ücretsiz sürümde yeterince kullanılabilir özellik sunuyor. Basit düzeyde bir ilan listeleme sayfası yapmak gerekiyorsa ücretsiz sürümü fazlasıyla ihtiyaçları karşılayacaktır. Automattic tarafından geliştiriliyor olması da tabii ki ekstra bir puan kazandırıyor.

DEĞERLENDİRME

Kullanım kolaylığı
Ücretsiz sürümde sunduğu özellikler
Hafiflik ve hız
Duyarlılık ve temaya göre uyum sağlama
Ücretsiz sürümün temel düzeyde ihtiyacımızı karşılaması
Orhan
Orhanhttp://wphub.com.tr
#YapayZeka #WordPress #Güvenlik #SEO
Hazır haber blog sitesi
- reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yayınlar

WordPress.Com Bağlantı Sorunu: Zaman aşımına uğruyor ya da geç bağlanıyor

Jetpack veya WordPress.Com'u doğrudan ilgilendiren ve onun sunucusundan bir API etkileşimi sağladığınız özellikler varsa, bunların WordPress yazılımınızda geç yüklendiğini veya hiç yüklenmediğini görebilirsiniz. Bu...

Ben Şok 😱: AdSense Gelirimi Düşüren ‘Önbellek’ Eklentisiymiş!

Bu yazıyı kısa tutacağım, çünkü AdSense ile ilgili karşılaştığım sorunları sürekli bloğumdaki AdSense kategorisinde yayımladığım için, bu da onların devamı niteliğinde. AdSense ile ilgili...

AdSense: Otomatik Reklam vs. Manuel Reklam

AdSense reklam konusunda sürekli en iyi performansı yakalayabilmek için güncel gelişmeleri olabildiğince takip etmeye ve uygulamaya çalışıyorum. Bloglarımdan biriyle bu konuda denemeler yapıyor ve...

Jetpack İstatistikleri Yüklenmiyor

Mevcut WordPress bloğumda Jetpack İstatistikleri bir türlü yüklenmiyordu. Video kaydını alarak aşağıya Gif olarak ekledim. Görüldüğü gibi istatistikler görünmüyor. Yukarıdaki ekran görüntüsü WordPress panelinin...

GDPR Mesajı AdSense Kazancını %50 Düşürdü

Merhabalar, bu bloğu basit bir dille ve teknik terimlere girmeden yazmaya çalışacağım. Konu, globalde 4 farklı dil ile yayın yapan yüksek hitli bir bloğun,...

Okumaya Devam Edin

WordPress sitenizin bir sayfasında basit bir iş ilanları sayfası oluşturmak için WP Job Manager eklentisini kullanabilirsiniz. WP Job Manager iş ilanları listeleme eklentisi Automattic tarafından geliştirilen ve bugüne kadar sürekli güncel kalan başarılı eklentilerden biridir. Automattic tarafından geliştirilen eklentiler genellikle oyun içi satın alma...WordPress ile İş İlanları sayfası yapmak - İş İlanı Eklentisi